Translate

Staff Directory

Search for staff member

Administration

Shannon Anderson

Shannon Anderson

PRINCIPAL
Megan Clifford

Megan Clifford

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Jennifer Adishian

Jennifer Adishian

OFFICE ASST II
Jean Brogan

Jean Brogan

OFFICE ASST II
Tona Hattery

Tona Hattery

OFFICE ASSISTANT IV
Leslie Redman

Leslie Redman

REGISTRARS

Student Services

Melissa Ackerman

Melissa Ackerman

SCHOOL MNGMENT
Aubrey Ashenfelter

Aubrey Ashenfelter

PSYCHOLOGIST
Bonnie Bartos

Bonnie Bartos

RESOURCE ROOM TCHR
Cory Coleman

Cory Coleman

SOCIAL COMMUNICATION CENTER
Carolyn Farran

Carolyn Farran

SPEECH PATHOLOGIST
Tina Gloster

Tina Gloster

RESOURCE ROOM TCHR
Melissa Gregorich

Melissa Gregorich

RESOURCE ROOM TCHR
Katelynn Hitsman

Katelynn Hitsman

TECHNOLOGY SUPPORT SPEC I
George Mcmurtry

George Mcmurtry

COUNSELOR
Richard Rusch

Richard Rusch

CAMPUS SUPERVISOR
Rachel Taleff

Rachel Taleff

COUNSELOR
Kristopher Williams

Kristopher Williams

BEHAVIOR LRN CNTR

Teachers

Amber Arizpe

Amber Arizpe

MATH TEACHER, BUS EDUCATION
Laurie Barbis

Laurie Barbis

MATH TEACHER
Bonnie Bartos

Bonnie Bartos

RESOURCE ROOM TCHR
Kelly Bright

Kelly Bright

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Anthony Burton

Anthony Burton

ART
Douglas Cohen

Douglas Cohen

MATH TEACHER
Cory Coleman

Cory Coleman

SOCIAL COMMUNICATION CENTER
Mary Delong

Mary Delong

GEN SCIENCE TEACHER
Daniel Duitsman

Daniel Duitsman

MATH TEACHER
Carolyn Farran

Carolyn Farran

SPEECH PATHOLOGIST
Richard Feely

Richard Feely

HUMANITIES, SECONDARY TEACHER
Kimberly Fitzpatrick

Kimberly Fitzpatrick

PE/HEALTH
Bryan Forbes

Bryan Forbes

GEN SCIENCE TEACHER
Ann Frisch

Ann Frisch

HUMANITIES
James Gent

James Gent

VOCAL MUSIC, VOCAL MUSIC
Mikaela Gladstone-Saucedo

Mikaela Gladstone-Saucedo

DRAMA
Tina Gloster

Tina Gloster

RESOURCE ROOM TCHR
Melissa Gregorich

Melissa Gregorich

RESOURCE ROOM TCHR
John Hartig

John Hartig

MATH TEACHER
Deborah Hernandez

Deborah Hernandez

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Alexis Howell-Kubler

Alexis Howell-Kubler

GEN SCIENCE TEACHER
Kimberly Hurd

Kimberly Hurd

HUMANITIES
Eustolia Hustler

Eustolia Hustler

HUMANITIES
Amber Jordan

Amber Jordan

GEN SCIENCE TEACHER
Emilie Krutzik

Emilie Krutzik

MATH TEACHER
Tiffany Lace

Tiffany Lace

MATH TEACHER
Larisa Masson

Larisa Masson

GEN SCIENCE TEACHER
Darla Mcclelland

Darla Mcclelland

MATH TEACHER
Bianca Mcgrew

Bianca Mcgrew

GEN SCIENCE TEACHER
Kelley Mckay

Kelley Mckay

HUMANITIES
Kristen Mcmurtry

Kristen Mcmurtry

HUMANITIES, SECONDARY TEACHER
Sandra Miller

Sandra Miller

MATH TEACHER
Andrea Mudge

Andrea Mudge

ESL TCHR
Nicholas Murchison

Nicholas Murchison

GEN SCIENCE TEACHER
Riley O'connor

Riley O'connor

PE/HEALTH, PARA EDUCATOR I
Trisha Parks

Trisha Parks

HUMANITIES
Kathleen Pearson

Kathleen Pearson

HUMANITIES, SECONDARY TEACHER
Linda Peterson

Linda Peterson

TCHR ON SPEC ASSIGN
Brian Phelps

Brian Phelps

GEN SCIENCE TEACHER
Michelle Ross

Michelle Ross

COMPUTER/SECONDARY, Media Lab 7, Media Lab 8, Advisory
Erica Sanchez

Erica Sanchez

BILINGUAL FACILITATOR I
Jennifer Stenehjem

Jennifer Stenehjem

BAND
Elizabeth Tufty

Elizabeth Tufty

MATH TEACHER
Heidi Vandenhooff

Heidi Vandenhooff

GEN SCIENCE TEACHER
Katherine Watkins

Katherine Watkins

HUMANITIES
Sean Weidert

Sean Weidert

GEN SCIENCE TEACHER
Asha Whittle

Asha Whittle

ART
Kristopher Williams

Kristopher Williams

BEHAVIOR LRN CNTR
Richard Zeis

Richard Zeis

PE/HEALTH

Para Educators

Prachee Bhatnagar

Prachee Bhatnagar

PARA EDUCATOR II
Grace Dulaney-White

Grace Dulaney-White

PARA EDUCATOR II
Nancy Hatfield

Nancy Hatfield

PARA EDUCATOR II
Patricia Irinaga

Patricia Irinaga

PARA EDUCATOR II
Summer Jelly

Summer Jelly

PARA EDUCATOR II
Riley O'connor

Riley O'connor

PE/HEALTH, PARA EDUCATOR I
Janet Roth

Janet Roth

PARA EDUCATOR II
Gabriela Straczek

Gabriela Straczek

PARA EDUCATOR II
David Waldrip

David Waldrip

PARA EDUCATOR II
Linda Waldrip

Linda Waldrip

PARA EDUCATOR II
Andrea Waltrip

Andrea Waltrip

PARA EDUCATOR II

Nutrition Services

Cheryl Hoffbeck

Cheryl Hoffbeck

NS ASSISTANT I
Ying Mok

Ying Mok

NS ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Bonny Osburn

Bonny Osburn

NS LEAD II
Louisa Wong

Louisa Wong

NS ASSISTANT I
Shiyi Zhang

Shiyi Zhang

NS ASSISTANT I, CROSSING GUARD

School Support

Paula Espinoza

Paula Espinoza

CUSTODIAN II
Jaime Gutierrez Moscoso

Jaime Gutierrez Moscoso

CUSTODIAN I
Ying Mok

Ying Mok

NS ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Hai Nguyen

Hai Nguyen

CUSTODIAN II
Lawrence Rajotte

Lawrence Rajotte

CUST FOREMAN II
Shiyi Zhang

Shiyi Zhang

NS ASSISTANT I, CROSSING GUARD